Časté dotazy

Webové stránky pro Bachovy esence mám www.bachovy-kvetoveesence.cz

Mnozí z Vás by jistě rádi předtím, než Bachovu květovou terapii vyzkouší, věděli, jak se bachovky užívají, co můžete očekávat, jak se Vy jako klient můžete vědomě účastnit celého procesu léčení, a kam můžete s pomocí Bachových esencí dojít. Právě pro Vás jsem napsala tento článek. Teď už budete vědět.

Jak budu Bachovy esence užívat?

Namíchaná směs se užívá 4x denně 4 kapky přímo do úst (ideálně pod jazyk - pozor, abyste se nedotkli kapátkem úst, voda by se mohla zkazit) ) nebo do sklenice s tekutinou.

První dávku nejlépe ráno po probuzení, poslední dávku před spaním a zbývající dvě dávky libovolně během dne. Je dobré lahvičku před užitím protřepat a nedotýkat se úst pipety.

Směs konzervuji trochou alkoholu (cca 1 čajová lžička). Lahvička by se neměla vystavovat přímému slunečnímu světlu a nepokládat na elektropřístroje. Směs Vám vydrží asi na 4 týdny užívání.

Jak dlouho je třeba esence užívat? 

Toto je velmi individuální. U malých dětí většinou stačí jedna lahvička. U dospělého s dlohotrvajícími problémy bývá doba užívání minimálně 3 měsíce. Během té doby, se podle případných změn, upravuje namíchaná směs nebo se užívá dál to stejné složení, je to vždy dle vývoje.

Za jak dlouho se budu cítit lépe?

To závisí na tom, jaký typ problémů jste řešili. Pokud to byl nějaký akutní problém, který se objevil z ničeho nic, první změny se mohou projevit velmi rychle. V případě okamžitých pocitů jako je třeba náhle vzedmutá nechuť zvednout se a začít pracovat, pocítíte změnu takřka okamžitě. Pokud jde o dlouhodobější problémy, tak změna trvá déle. Pokud po první lahvičce cítíte pozitivní změny, ale ještě cítíte, že vše není úplně perfektní, nechte si namíchat stejnou lahvičku. Pokud se objeví nové pocity, může se obsah lahvičky změnit a některé esence přidat.

Jak konzultace probíhá?

Osobní konzultací nebo prostřednictvím e-mailu mi sdělíte, co Vás trápí, čím procházíte a jaké pocity prožíváte. Pak na základě toho Vám připravím lahvičku esencí na 1 měsíc užívání.

Jak na mě budou Bachovy esence působit?

Tak toto je velice individuální. Na stejnou situaci bude kupříkladu pět lidí, i kdyby byli stejného věku a pohlaví, reagovat emocionálně odlišně. Proto je důležité přistupovat individuálně a tím budou i esence různě působit. Někdo vnímá pozvolné zlepšování svého stavu už během prvních pár dnů užívání a někdo později. Někdo pocítí na počátku užívání euforii, ta se ustálí a poté postupně vymizí, až se klient se cítí lépe než na počátku užívání. A někdy je to okolí, které si změn v našich náladách povšine dříve než Vy sami na sobě.

Ve většině případů se klientům po první užívací lahvičce ulevuje a cítí se lépe, než na počátku.

Občas se stane, že klient po první užívací lahvičce nepociťuje změny a pocítí je až po další užívací lahvičce, pokud si ji na mé doporučení objedná. U dospělého člověka s dlohotrvajícími problémy bývá nejefekticnější užívat Bachovy esence alespoň 3 měsíce. Po první užívací lahvičce dochází ve většině případů k úlevě, ale po druhé a třetí užívací lahvičce bývá úleva výraznější. U malých dětí většinou stačí jedna lahvička.

Své klienty upozorňuji na to, že pokud si v sobě nahromadili problémy za posledních několik let, není možné hned na počátku užívání očekávat zázrak. Neexistuje žádná metoda, která Vás jako mávnutím kouzelného proutku vyléčí nebo Vás změní v úplně jiného člověka. Největší část práce na sobě musíte udělat Vy sami a Bachovy esence Vám ke změnám dodají potřebnou sílu a energii. 

Změn si povšimnete na maličkostech – např. nejste již tak netrpělí, jak jste bývali, po dlouhé době se odhodláte k něčemu, čeho jste se předtím obávali, nebo si uvědomíte, že jste nějakou hodně náročnou situaci zvládli mnohem lépe a klidněji než dřív, nebo zjistíte, že věci, které Vás dřív hluboce zneklidňovaly, nechávají Vás teď klidnými, nebo již neodkládáte věci, které máte řešit na další den a vyřešíte je hned, když je potřeba, anebo si všimnete, že začínáte sami od sebe jinak komunikovat nebo se cítíte lehčeji, svobodněji, vitálněji apod.

Důležité je neukončovat terapii předčasně, poraďte se se mnou a dejte mi vědět, jak se Vám daří. Budu ráda za každou zpětnou vazbu.

Mám 1. užívací lahvičku za sebou a co dál?

Pokud cítíte, že Vám vybraná směs dělala dobře a cítíte se lépe, ale přesto to ještě úplně není ono, pak je vhodné užívat dál to samé složení směsi. V takovém případě stačí jen požídat o další lahvičku a není třeba konzultace.

V případě, že se po využívání esencí cítíte lépe, ale zároveň se ve Vašem životě objevily nové stavy a okolnosti, na kterých by jste rádi zapracovali, je vhodné složení směsi poupravit. To, že je potřeba složení směsi pozměnit, můžete poznat i tak, že Vás užívání stávající směsi už tolik neláká a nepřitahuje, a dokonce ji i zapomínáte užívat. V tomto případě je potřeba udělat kontrolní konzulataci se změnou užívací směsi.

Jak se vybírají vhodné esence?

Bachovy esence se vybírají při společné konzultaci, kdy se soustředíme na Vaši současnou situaci a Vaše aktuální pocity. Vždy je důležité být upřímný sám k sobě a dokázat si přiznat i velmi negativní pocity, kterými trpíme. Bachovy esence pomáhají při všech pocitech, kterými někdy trpí každý z nás, ať už je to žárlivost, nenávist, strach, deprese, úzkost, nedostatek sebedůvěry, pocit vyhoření, či jiné. Vše, co mi řeknete, je samozřejmě naprosto důvěrné.

Další způsob je, že si sami podrobně prostudujete, na co která esence je a vyberete si ty esence, které vystihují přesně Vaši situaci a Vaše emoce. Oba dva způsoby jsou v pořádku.

Mohu vysadit antidepresiva, když začnu brát esence?

Esence určitě nejsou jako náhrada antidepresiv, tudíž vysazení antidepresiv je záležitost Vašeho lékaře a Vás. Je možné je s antidepresivy i jinými léky kombinovat, nijak neovlivňují jejich účinek. Rozhodně nevysazujte žádné léky bez porady s Vaším lékařem.

Mohu užívat esence spolu s předepsanými léky od lékaře?

Ano. Bachovy esence jsou neškodné.

Důležité je dát pozor u lidí léčících se z alkoholismu, jelikož užívací lahvička obsahuje alkohol, třebaže jen několik kapek. Ale i v takovém případě lze Bachovy esence používat. Bachovy esence můžete brát i při užívání běžných léků a doplňují se i s jinými druhy léčby jako aromaterapie, fytoterapie, gemmoterapie a další.

Můžu užívat Bachovky častěji, když mám “krizi”?

Ano. pokud cítíte vyhrocení situace, pak je možné vzít Bachovky vícekrát (nikdy ne více kapek, ale vícekrát za den 4 kapky).
Pokud došlo k výrazné změně životní situace (úraz, šok, rozchod, ztráta zaměstnání, ztráta blízkého člověka apod.), pak se se mnou prosím ihned spojte a připravíme jinou směs, abyste se cítili lépe.

Jsou esence návykové nebo mají vedlejší efekty?

NE, Bachovy esence nejsou návykové a nemají kontraindikace. Esence mohou užívat miminka, těhotné a kojící ženy, dospělí i lidé ve vysokém věku.

Nelze se jimi předávkovat a nemají vedlejší účinky. Bachovy květové esence jsou vyrobeny z nejedovatých rostlin a stromů, jsou určeny k harmonizaci našeho těla a duše z celostního pohledu na člověka.

 

Jaká je trvanlivost esencí?

Užívací namixovaná lahvička má trvanlivost minimálně 4 týdny, ale lze ji konzervovat pro delší trvanlivost kapkou čistého alkoholu.

U originálního balení Bachových esencí je expirační lhůta na lahvičkách týkající se alkoholu použitého při jejich výrobě. Zkušenosti dokazují, že samotná esence si udrží svoji sílu bez omezení.

Setkal jsem se s nedůvěrou v tento druh léčby. Je to bezpečné?

Bachovy esence jsou naprosto bezpečné. Užívají se již více než 60 let a bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Mohou esence užívat těhotné ženy a děti?

Ano. Naopak jsou v tomto případě velmi vhodné.

Jsou esence návykové?

Ne. Esence harmonizují naši duši a tím i tělo. Čím lépe na tom budeme, tím méně je potřebujeme.

Co je Krizová esence a kdy se používá?

Krizová esence je jedna z mnoha možných kombinací Bachových esencí. Je známá po celém světě, protože ji jako jedinou kombinaci esencí zanechal přímo dr. Edward Bach. Používá se při úrazu, šocích, traumatu, náhlém psychickém propadu, výborná je před nějakou zátěžovou situací typu operace, zkouška, první den v práci apod. Krizová esence může být i kombinována s dalšími esencemi ve Vaší osobní lahvičce. Účinkuje velmi rychle, i v řádu minut. Např. při úrazu dítěte nakapejte nejprve sobě (abyste se zklidnili a mohli dítěti poskytnout podporu), potom dítěti. Dojde ke zklidnění a projasnění mysli. Pomáhá také při mdlobách a velkém strachu. Lahvičku Krizové esence je dobré mít vždy doma. Lze ji konzervovat alkoholem a uchovávat po delší dobu.
 Objednejte si Krizovou esenci v různých formách: kapky, měkké pastilky, krém, chladivý gel, gelové perličky nebo sprej 

Pozor! Krizová esence pokrývá jen určité spektrum pocitů a situací, nemá valný smysl ji užívat při úzkosti, apatii, nespavosti nebo třeba depresi. Je to skvělá kombinace “první pomoci”, ale jde opravdu jen o jednu z nesčetných kombinací. Zdaleka nejúčinnější je vždy osobní směs namíchaná na míru přímo pro vás. Pokud si nejste jistí zda je pro Vás Krizová esence vhodná, kontaktujte mě.

Jaké esence používáte?

Pracuji výhradně s originálními esencemi dr. Edwarda Bacha, které jsou vyráběné v Anglii.

Pokud jste zde nenašli odpověď na všechny Vaše otázky, můžete mi napsat na: michaela@masazeesme.cz

 

Krásné dny

Míša